Şimdi İletişime Geçin!

MENÜ

Numaralı Koruyucu Gözlükler

numaralı iş gözlükleri

Gözlerinizin güvenliğini riske atan herhangi bir faaliyette bulunuyorsanız ve halihazırda reçeteli gözlük veya kontakt lens takıyorsanız, reçeteli koruyucu gözlük takmalısınız. Bu tür etkinlikler, işinizi, belirli hobileri ve eğlence etkinliklerini ve hatta sporları içerebilir. Normal optometristiniz ve numaralı gözlük üretiminde uzmanlaşmış üçüncü taraf şirketler de dahil olmak üzere çeşitli kaynaklardan reçeteli koruyucu gözlük alabilirsiniz.

Birçok iş türü, çalışanların göz güvenliğini riske atıyor. Bu nedenle işverenler ve çoğu zaman devlet kurumları ve yasalar, çalışanların koruyucu gözlük takmasını zorunlu kılar. Çalışanların genellikle koruyucu gözlük takmasını gerektiren mesleklere örnek olarak kaynak, oto tamir, marangozluk ve inşaat işleri dahildir. İşvereniniz işiniz için koruyucu gözlük takmanızı gerektiriyorsa ve görmenize yardımcı olması için numaralı gözlüklere ihtiyacınız varsa, numaralı koruyucu gözlüklere yatırım yapmayı düşünün. Seçtiğiniz gözlüğün işvereninizin veya yasaların standartlarına uygun olduğundan emin olun.

Çeşitli hobiler göz güvenliğini riske atar. Örneğin, ahşap işlerinden hoşlanıyorsanız, reçeteli koruyucu gözlükler gözlerinizi havada dönen talaşlardan veya büyük parçalardan fırlayan ahşap parçalarından koruyabilir. Araçları yeniden inşa etmekten veya eski haline getirmekten hoşlanıyorsanız, güvenlik gözlükleri gözlerinizi kıvılcımlardan ve uçuşan metal parçalarından koruyabilir. Yüz siperi sağlamayan kask takan motosikletçiler, gözlerini yabancı maddelerden, böceklerden ve diğer tehlikelerden korumak için koruyucu gözlük takabilirler. Sevdiğiniz hobileri düşünün ve bu hobiler herhangi bir şekilde gözlerinizi riske atıyorsa koruyucu gözlük takmak en iyisidir.

Spor veya oyuncu pozisyonuna bağlı olarak, bazen spor gözlüğü takmak tavsiye edilir veya gereklidir. Bu tür sporlar, raketbol ve tenisten basketbol ve futbola kadar her şeyi içerebilir. Yüzme genellikle gözlük gerektirir ve bazen bisikletçiler gözlerini böceklerden, döküntülerden ve hava koşullarından korumak için bisiklet gözlüğü takmayı tercih ederler. Göz güvenliği için spor gözlük takmak gerekli olmasa bile, normalde numaralı gözlük kullanan oyuncular, oyunları sırasında reçeteli koruyucu gözlük kullanmayı daha kolay bulabilir. Bu, özellikle temasa izin vermeyen görme koşullarına sahip oyuncular için geçerlidir.

İşiniz koruyucu gözlük takmanızı gerektiriyorsa, işvereniniz reçeteli koruyucu gözlük sağlayabilir veya size parasını ödeyebilir.

 

Sorumluluk Reddi: Bu makale ve genel olarak bu site bir tıp doktorunun tavsiyesinin yerini almayı amaçlamamaktadır. Sitede bulunan bilgiler herhangi bir hastalığı veya tıbbi durumu teşhis etmek, tedavi etmek veya önlemek için kullanılmamalıdır. Kişisel sağlık sorunlarınız için lütfen doktorunuza danışın. Özgür Optik sitesi, sitede verilen herhangi bir görüş veya tavsiyeden kaynaklanan herhangi bir kişisel yaralanma veya hasar için hiçbir sorumluluk kabul etmez.

Hipotenüs Hipotenüs® Yeni Nesil E-Ticaret Sistemleri ile Hazırlanmıştır.