Şimdi İletişime Geçin!

MENÜ

Essilor Gözlük Camı

essilor gözlük camı fiyatları
 

Essilor, her gün dünya çapında 1 milyardan fazla insanın görme kusurlarını düzeltiyor, göz sağlığını koruyor ve hastalık risklerini engelliyor.

Essilor, iki Fransız firma olan Essel ve Silor'un birleşmesiyle 1972 yılında kuruldu.

1849'da kurulan Essel ve 1931'de kurulan Silor şirketlerinin biraraya gelişiyle ortaya çıkan Essilor, 20. yüzyılın ortalarında Fransız optik sektörünün bir numaralı firmasıydı.

Günümüzde Essilor dünya üzerinde 100 ülkede faaliyet gösteriyor.

Görüşü netleştirerek hayatı geliştiren Essilor Türkiye ailesinde 200'den fazla personel adanmışlıkla çalışıyor.

Varilux markasıyla dünya çapında ünlü Essilor, dünyanın ilk multifokal lensini 1959'da icat etmiştir.

Essilor her yıl 150 milyon Euro'yu aşkın AR-GE yatırımı yapmakta, dünya çapında 550 araştırmacı/bilim insanı çalıştırmaktadır.

Essilor, düzeltici oftalmik gözlük camlarında dünya lideridir.

Kaynak: https://www.essilor.com.tr/

Essilor Varilux Serisi Progresif Gözlük Camları

Varilux yakın, orta ve uzak mesafelerde doğal görüş, dinamik bir netlik ve daha çok rahatlık sağlayan gözlük camlarıdır.  Uzak, yakın ayrı ayrı gözlüklerinizin birinden ötekine geçmeye veya mevcut çok odaklı camlarınızda yaşadığınız dar görme alanları ve dalgalanma etkisine veda edin.

Varilux gözlük camlarını tercih etmeniz için 5 güçlü neden var.

1. Varilux camlarla yakın veya uzak, her mesafede net görüş elde edersiniz.

2. İster bilgisayarda çalışın, akıllı telefon veya tablet kullanın, ister gazete okuyun, Varilux camlar size rahatlık sağlayacaktır.

3. Çığır açan teknolojisi sayesinde Varilux camlarla daha yüksek kontrast ve keskin görüş elde edersiniz. Görme kalitesindeki artış, adeta standart tüplü televizyondan full HD televizyona geçmekle kıyaslanabilir.

4. Varilıux camlarla spor yaparken veya hareket halindeyken de mükemmel görüş elde edersiniz. Camlarınız sizin görsel davranışlarınıza göre tasarlanmıştır.

5. Bütün Varilux camlar, hızlı ve kolay adaptasyon da dahil olmak üzere gözlük kullanıcıları tarafından test edilmiş ve onaylanmıştır.

Varilux S Series Progresif Gözlük Camları: Çoğu çok odaklı cam birtakım kısıtlamalar getirir - örneğin dalgalanma etkisi olan veya dar görme alanları bulunan gözlük camlarınız olabilir.  Varilux S Series camlar, bu sınırlamaları ortadan kaldıran ve size sınırsız görüş sağlayan çok odaklı camlardır. Varilux S Series ürünlerinde cam teknolojisinde devrim niteliğinde 3 yenilik bulunmaktadır:

Nanoptix™ - Cam yapısı, gözler hareket halindeyken de denge sağlayacak şekilde değiştirilmiştir.

SynchronEyes™ - Gözleriniz arasındaki numara farkları camın dizaynında göz önünde bulundurularak görme alanlarının genişletilmesi sağlanır.

4D Technology™ - Dominant gözün daha hızlı (refleks) görüş yakaladığı bilgisi camın dizaynında kullanılmaktadır.

Varilux Physio 3.0 Progresif Gözlük Camları: İki gözümüz birbiriyle sinerji içinde çalıştığında, görüş en iyi noktada olur. Bu durumdayken en küçük detayları görebilir, farklı mesafelere sorunsuzca ve hızla odaklanabiliriz.  Varilux Physio 3.0 çok odaklı camlar aktif ve hareketli hayatınızın hızını kesmeden size zahmetsiz ve keskin görüş sağlar.  Binocular Booster™ teknolojisi ile anında görüş. Sağ ve sol gözün reçetesini aynı anda analiz ederek, uzak, orta ve yakın alanlar arası geçişleri kusursuzlaştıran ve anında görüş sağlayan patentli teknoloji.  W.A.V.E. 2.0™ teknolojisi ile keskin görüş. Bu patentli teknoloji, değişken pupila çaplarını ve dolayısıyla pupiladan geçen ışık demetlerini hesaplamaktadır. Camlarınız reçetenize, ağırlıklı kullandığınız mesafelere ve ışık koşullarına göre dizayn edildiğinden, hiç olmadığı kadar net ve detaylı görüş elde edersiniz.

Varilux Comfort 3.0 Progresif Gözlük Camları: Akıllı telefonunuzdan havalimanındaki uçak kalkış saatleri tablosuna, gözleriniz sürekli yakın, uzak ve orta mesafeler arasında odaklanmaya çalışır. Bu da gözlerinizden daha fazla efor beklemenize neden olur. Varilux Comfort 3.0, doğal baş hareketlerinizi hiç değiştirmenize gerek kalmadan size her ışık koşulunda keskin ve doğal görüş sağlar. W.A.V.E. 2.0™ teknolojisi ile keskin görüş. Total Comfort System: Çalışırken ve diğer aktivitelerimizi yaparken değişen duruşlarımız, görme ihtiyacımızı en iyi şekilde karşılaması, doğal duruşumuzla daha rahat görüş sağlaması adına Varilux Comfort 3.0 camların dizaynına eklenmiştir.

Varilux Liberty 3.0 Progresif Gözlük Camları: Varilux® Liberty 3.0 size her mesafede keskin görüş sağlar. Kimse de sizin çok odaklı gözlük camları kullandığınızı anlamaz. Path Optimizer™ cam teknolojisi, herbir kullanıcı için optimize edilen görüş alanları oluşturur, kullanıcı da bu alanlardan kendi reçetesine göre net görüş elde eder. Farklı mesafelere yumuşak geçişler olduğunu ve camlarınızdan keskin görüş aldığınızı fark edeceksiniz. Diğer Varilux® camlar gibi, Varilux® Liberty 3.0 camlar da, yakın alanında segmenti olan bifokal camlara kıyasla ayırt edilemez, son derece ince, hafif ve şeffaf olarak üretilebilir, her tür çerçeveyle kullanılabilirler. Bu sayede genç görünmeye ve işlerinizi kendinize güvenle yapmaya devam edebilirsiniz.

Varilux Computer Progresif Gözlük Camları: Bilgisayarlar, tabletler ve akıllı telefonlar modern hayatımızın değişmez parçalarıdır. Ne var ki, dijital cihaz kullanırken size en iyi görüşü sağlayan gözlük camı bulmak da epey zordur. Varilux Computer camlar, baş ağrısı, göz yorgunluğu ve bulanık görüş gibi ekran ve orta alan kullanımına yönelik sorunları azaltır ve doğal duruşu destekler. Varilux Computer camlar dijital ekranlar karşısında mutlak net görüş sunar. Aynı zamanda akomodasyonu destekleyerek göz yorgunluğuyla baş eden bu camlarla, ekrandan başka işlere odaklanmakta zorluk çekmeyeceksiniz. Bu camlar ekran ve klavye için ekstra geniş net görme alanları sağlar.

Varilux Digitime Progresif Gözlük Camları: Çok ekranlı yeni yaşamınız görsel ve duruşsal davranışlarınızı değiştirir ve birtakım rahatsız durumlara yol açar. Ekranı okumak ve detaylara dikkat gerektiren işler, gözlerinizde stres yaratır ve aşağıdaki sorunlar oluşur: Yorgun gözler, küçük pikselli yazıları okumak için ekstra efor ve boyun ve omuz ağrısı. Ekran karşısındaki vücut duruşumuz üzerine yapılan çalışmalar, ekran kullanımında değişken mesafelere odaklanma gerekliliğinin yeni görsel rahatsızlıklara yol açtığını ortaya koymaktadır. Akıllı telefondan küçük karakterleri okuyan rahatlamış gözler. Bilgisayar karşısından doğal duruş. Ekranın tamamını görmenize olanak veren geniş ve rahat görme alanları. Her ne kadar Varilux Digitime gözlük camları dijital cihaz kullanımı için ergonomik olarak tasarlanmış olsa da, dikiş, okuma, yemek pişirme veya tamirat gibi detay gerektiren yakın ve orta alan aktivitelerini yaparken de tavsiye edilir. Bu camlar uzak mesafe aktivitelerinde (araba kullanmak gibi) kullanılamaz.

Essilor Crizal Serisi Gözlük Camları

Doğru gözlük camını seçmek, göz sağlığınız için çok önemlidir, antirefle kaplaması olmayan camlar doğru cam değildir. Her yaşta kullanıcıya tavsiye edilen antirefle kaplamalı camlar aşağıdaki faydaları sağlar:

Daha İyi Görün: Antirefleli camlar gece araç kullanırken farlardan ve cadde/sokak aydınlatmalarından gelen yansımaları engelleyerek daha güvenli ve daha konforlu sürüş sağlar.

Daha İyi Görünün: Antirefleli camlar öyle şeffaf, temiz ve yansımasızdır ki, sanki gözlüğünüzde cam yokmuş gibi görünür. Çevrenizdekiler gözlüğünüzü değil, gözlerinizi görürler.

Daha İyi Hissedin: Antirefleli camlar, bilgisayar ekranından ve parlak günışığından gelen yansımaları engelleyerek, başağrısı ve göz yorgunluğunu azaltır.

Yansımayı engelleyen, çizilmeye, leke ve su tutmaya, tozlanmaya dayanıklı ve UV korumalı Crizal daha iyi görmenizi, daha iyi görünmenizi ve daha iyi hissetmenizi sağlar.

Crizal Prevencia UV Gözlük Camları: Güneşteki UV ışınları katarakta neden olabilirken, mavi ışık da AMD (Yaşa Bağlı Makula Dejenerasyonu)’nu tetikleyebilir. Crizal Prevencia'yı seçerek gözlerinizi her gün ve gün boyu korur, göz sağlığınızı uzun dönemler sürdürürsünüz. Crizal Prevencia aynı zamanda uyku-uyanma döngüsünü düzenleyen ve beyin aktivitesini arttıran iyi ışığın iletilmesini sağlar. Gelişmiş teknolojilerimiz sayesinde, mümkün olan en etkin UV korumasını ve zararlı Mavi-Mor ışığın filtrelenmesini sağlıyoruz. Gözlerinizi koruduğunuza emin olmak için Essilor Göz Güneş Koruma Faktörü (E-SPF) işaretini arayın. Bu antirefleli camlar, tüm ışık koşullarında size en iyi görüşü sağlar, aynı zamanda çizilmelere, lekelenmelere, su damlacıklarına karşı dayanımlı ve antistatiktir.

Crizal Sun UV Gözlük Camları: Güneş camı olarak tasarlanmış, UV ışınlarına karşı maksimum koruma ve rahat görüş sağlayan antirefleli camlardır. Essilor® tarafından düzenlenen bir anket, katılımcıların %81'inin UV ışınlarının hem ciltlerine, hem de gözlerine geri dönülemez hasarlar verebileceği hakkında hemfikir olduklarını ve bu nedenle hem ciltlerini, hem de gözlerini aynı şekilde UV'ye karşı korumaları gerektiğini düşündüklerini göstermektedir. UV ışınlarına karşı maksimum koruma. Arkadan ve yandan gelen UV ışınlarına karşı benzersiz koruma. UV ışınlarının neredeyse yarısının gözlüklerinizin yanlarından ve arkasından yansıyarak gözlerinize ulaştığını biliyor muydunuz?

Crizal Easy UV Gözlük Camları: Göz yorgunluğunu Crizal Easy UV ile azaltın. Ekrandan gelen parlak ışık yansımalarını azaltan Crizal camlar göz yorgunluğu riskini azaltır. Bu camlar UV korumasıyla gözleri uzun dönemli hasarlardan korur, çizilmeye ve lekelenmeye karşı dirençlidir, kolay temizlenir. Çizilme ve lekelenme dayanımıyla Crizal Easy UV antirefleli camlar, günlük hayatın bütün taleplerini yerine getirir. Üstün UV koruma teknolojisi ile gözlerinizi UV ışınlarının zararlarından korur.

Crizal Transitions Signature VII Gözlük Camları: Nerede ve hangi durumda olursanız olun, Transitions camlar her ortamda en doğru ışıkla görmenizi sağlamak için renk değiştirecektir. Transitions gözlük camları gün boyu kullanıma uygun olacak şekilde tasarlanmıştır. Numaralı veya numarasız gözlük ya da güneş gözlüğü kullanan herkes Transitions® gözlük camlarını tercih edebilir – çocuklardan yetişkinlere her yaşa ve her yaşam tarzına uygun seçenekler mevcuttur. Transitions® camlar her çerçeveye, tarza, boyuta ve numaraya uygun şekilde dizayn edilmiştir. Yeni Chromea7™ teknolojisiyle devrim yaratan bu camlar, farklı sıcaklık ve ışık ortamlarında daha fazla renk değişimini sağlayan benzersiz 8-renk formülasyonunu kullanan moleküler bir yeniliktir.

Crizal Forte UV Gözlük Camları: UV ışınlarının cildimize zarar verdiğini hepimiz biliyoruz. Peki ya gözlerimiz? UV ışınları gözlerinize ciddi zararlar verebilir. Normal UV koruması sizi, gözlerinize karşıdan gelen UV ışınlarından korur. Crizal Forte UV bir adım öteye giderek, gözlerinizi karşıdan, yandan ve arkadan yansıyarak gelen UV ışınlarının hepsinden korur. Crizal Forte UV zararlı UV ışınlarına karşı gözlerinize mümkün olan en iyi korumayı sağlar. Essilor’un benzersiz antirefle teknolojisi, camın hem dışına, hem de iç tarafına uygulanır ve bu sayede zararlı UV ışınlarının %50'sine denk gelen yandan ve arkadan UV yansımaları bloke edilir. Crizal Forte UV çizilmelere karşı 2 yıl garantilidir.

Essilor Transitions Serisi Gözlük Camları

Renk değiştiren camlarda tarzın rengi. UV ışınlarının %100'ü bloke edilir. Rahatlık ve kolaylık sunar. Işığa göre renk değiştirir. Camların rengi hızlı açılır. Transitions renk değiştiren camlarla hayatı en iyi ışıkta görün.

Transitions XTRActive Gözlük Camları: Transitions Xtractive, araç içindeyken bile renk değiştiren ilk gözlük camıdır. İç ortamlardayken, gözlerinizi yapay aydınlatmanın yorucu etkilerinden koruyan ve rahatlatan hafif bir rengi vardır. Hayatı çoğunlukla dış ortamlarda geçen ve sık araba kullanan kişiler için idealdir. Parlak günışığında ve daha sıcak iklimlerde ekstra koyu. Camdaki hafif renk, iç ortamlarda gözleri yapay aydınlatmalara karşı korur. Araç içinde de koyulaşma. %100 UV blokajı.

Crizal Transitions Signature VII Gözlük Camları: Nerede ve hangi durumda olursanız olun, Transitions camlar her ortamda en doğru ışıkla görmenizi sağlamak için renk değiştirecektir. Transitions gözlük camları gün boyu kullanıma uygun olacak şekilde tasarlanmıştır. Numaralı veya numarasız gözlük ya da güneş gözlüğü kullanan herkes Transitions® gözlük camlarını tercih edebilir – çocuklardan yetişkinlere her yaşa ve her yaşam tarzına uygun seçenekler mevcuttur. Transitions® camlar her çerçeveye, tarza, boyuta ve numaraya uygun şekilde dizayn edilmiştir. E-SPF 25 ile en iyi UV koruması. En iyi yansıma koruması. Net görmenin önündeki 5 engelle (yansımalar, çizilmeler, toz, su damlacıkları, lekeler) başeden en gelişmiş teknoloji. Yeni Chromea7™ teknolojisiyle devrim yaratan bu camlar, farklı sıcaklık ve ışık ortamlarında daha fazla renk değişimini sağlayan benzersiz 8-renk formülasyonunu kullanan moleküler bir yeniliktir.

Essilor Eyezen Gözlük Camları

Standart gözlük camları dünyayı görmenize yardım eder. Eyezen gözlük camları ise o dünyada daha iyi yaşamanızı sağlar. Günümüzde dijital ekranlardan kaçınmak hemen hemen imkansız bir hale gelmiş durumda. Ancak ekran karşısında geçirilen tüm bu zaman, gözler için zorlayıcı olabilir ve gözlük kullanmayanlar da dahil olmak üzere dijital göz yorgunluğuna yol açabilir. Küçük ve parlak ekranlara uzun süreli bakmak, gözlerimizin daha fazla çalışmasına neden olur.

Pekçok kişi medyanın farklı türleriyle günde en az 12 saat geçirmekteler. Ekran karşısında sadece 2 saat geçirmek, dijital göz yorgunluğuna neden olabilir. İnsanların yaklaşık %60'ı yatmadan önce ve kalkar kalkmaz akıllı telefonlarını kullanıyor.

Dijital ekranlarda uzun süre çalışma sonucunda karşılaşılabilecek göz kuruması, göz zorlanması, göz yorgunluğu ve baş ağrısı gibi bazı yaygın problemler vardır.

Dijital ekranlarda görecek, oluşturacak ve paylaşacak onca şey varken gözlerinizin bunlarla baş etmesi zor görünüyor.

Gün boyunca dijital ekranlarda çalışmak gözleriniz için zorlayıcı olabilir. Eyezen camlar, siz bilgisayar, TV ve akıllı telefon kullanırken gözlerinizi koruyacak ve rahatlatacak şekilde geliştirildi. Sonuç? Gözlükleriniz sadece daha iyi görmenizi değil, daha rahat etmenizi ve sizin için önemli şeylere odaklanabilmenizi sağlar.

Eyezen daha iyi görmenizi sağlamakla kalmaz, dünyayla nasıl iletişim kurduğunuza da uyumlanır. Eyezen gözlük camları gözlerinizi pek çok yönden korur, gözlerinizi güvende ve konforlu tutan da zaten çığır açan bu çözümlerin kombinasyonudur.

Eyezen gözlük camları bilgisayarda çalışırken, TV izlerken ve akıllı telefonunuzu kullanırken gözlerinizi korumak ve rahat ettirmek üzere tasarlanmıştır. Bu camlar, Eyezen Focus, Lightscan ve WAVE gibi 3 benzersiz teknolojinin bir ürünüdür.

Eyezen Faydaları: Ekranın boyutları ve baktığınız mesafe ne olursa olsun (en küçük ekranlarda bile) daha net ve daha rahat görürsünüz. Gözleriniz zararlı mavi ışığa karşı korunur. Görüşünüz daha keskin ve kontrastlı olur.

Eyezen Özellikleri: İlave odaklama desteği sağlamak adına reçetedeki numaraların cama en optimum şekilde işlenmesi. Yararlı Mavi-Turkuaz ışığın gözlere iletilmesi ve zararlı Mavi-Mor ışığın gözlere ulaşmasını engelleme. Daha keskin görüş için cam yüzeyinin dijital olarak işlenmesi.

Herkes en rahat görüşü hak eder. Bu nedenle Eyezen, kırma kusuru olsun, olmasın, dijital hayatla içiçe herkesin kullanımına uygundur.

Essilor Xperio Gözlük Camları

Xperio® polarize camlar size daha yüksek görüş konforu, mükemmel görüş netliği, daha kısa reaksiyon süresi ve yaptığınız aktivitede yüksek performans sağlamak için gözü kamaştıran yansımayı engeller.

Renklendirilmiş güneş camlarından daha iyi koruma ve daha fazla konfor sunan Xperio® polarize güneş camları ile tanışın.

Işık, su, cam, çim ve metalik yüzeylerden yansıyabilir.

Güneş ışığı ve yansımalara aşırı maruz kalmak göz yorgunluğuna ve rahatsızlığa neden olur. Yansıma, araba kullanırken reaksiyon süresini yavaşlattığı için kaza riskini de arttırmaktadır.

Xperio Faydaları: Her ortamda, her durumda ve mevsimde, güneş altındaki tüm aktiviteler için idealdir. Göz kamaştıran yansımayı engelleyin. Bu sayede daha iyi görün, daha iyi hissedin ve daha başarılı olun! Tüm Xperio® polarize güneş camları Crizal® Sun UV ve E-SPF® 50+™ donanımlı olup, önden ve arkadan gelen zararlı UV ışınlarına karşı maksimum koruma sağlar. Yansımalar yüzünden bozulmaya uğrayan çevresel renkler filtre edilir. Yansımalar yüzünden bozulmaya uğrayan çevresel renkler filtre edilir.

Essilor Optifog UV Gözlük Camları

Buğulanmaya son! Bundan böyle gözlük camlarınızın buğulanmasına son verin. Optifog camlarınızı her gün Optifog Smart Textile silme beziyle temizleyin, 2 haftada bir de ılık suyla yıkayın. Koşullar ne olursa olsun, camlarınız buğulanmasın, uzun dönemli göz sağlığınız için de gözleriniz UV ışınlarına karşı korunsun.

Camın her iki tarafında da bulunan buğulanma karşıtı moleküller Optifog aktivatör spreyiyle aktive edilir.

Bu sayede cam yüzeyinde buğu yerine, minik su taneciklerinden oluşan ve gözle görülmeyen bir film tabakası oluşur.

Benzersiz antirefle teknolojimiz camların her iki tarafına da uygulanır, bu sayede gözleriniz direkt ve yansıyan UV ışınlarına karşı da korunmuş olur.

Essilor Myopilux Gözlük Camları

Myopilux çocuklarda görülen miyopinin ideal çözümüdür. Myopilux, miyopiyi düzeltmeye yardımcı olur, aynı zamanda ilerlemesini de kontrol altına alır.

Araştırmalar Myopilux'ün miyopi ilerlemesini %62 oranında azalttığını ortaya koymuştur.

Myopilux, uluslararası miyopi uzmanları tarafından miyop çocuklar için tasarlanmış güvenilir bir çözümdür.

Miyopisini kontrol altına alarak çocuğunuza daha parlak bir gelecek hazırlayın!

 

Aşağıdaki bağlantılardan, sitemizde bulunan diğer gözlük camı markalarının sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Hawk Plus Gözlük CamıHoya Gözlük Camı, Nikon Gözlük Camı, Kodak Gözlük Camı, Zeiss Gözlük Camı,Cortex Gözlük Camı, Novax Gözlük Camı, Visionart Gözlük Camı, Rodenstock Gözlük Camı

Hipotenüs Hipotenüs® Yeni Nesil E-Ticaret Sistemleri ile Hazırlanmıştır.