Şimdi İletişime Geçin!

MENÜ

Dijital Gözlük Camları

dijital gözlük camı

Dijital gözlük camları ya da bilgisayar gözlükleri, mobil telefonların ve diğer dijital cihazların (navigasyon, tablet, bilgisayar vb.) sürekli olarak kullanılması sebebiyle ortaya çıkan gerginlik ve zorlanmayı en aza indirmeye yardımcı olmaktadırlar. Bu camlar gözün iç kısmındaki göz kapağı kasının çalışmasını destekler. Farklı özelliklere sahip uzak gözlüklerde başarılı sonuçlar vermekte ve dijital cihazlara bakarken göz için hedeflenmiş destek sunmaktadır. Dijital camlar ile kullanılan gözlükler tüm gün boyunca takılabilmektedir.

DİJİTAL GÖZLÜK CAMLARININ ÖZELLİKLERİ

 Mobil akıllı telefonlar veya tabletlerde çalıştıktan sonra kullanıcıya gün boyu rahat ve dinlenmiş gözler sunar.
 Yakın ile uzak mesafeler arasında odağın sürekli ve hızlıca değiştirilmesi durumunda bile, gergin olmayan bir görme kalitesi sağlar.
Dijital gözlük camları Tüm gün boyunca kullanabilir.
Dijital gözlük camları göz merceğinin yakın ve uzak nesnelere odaklanmasından sorumlu gözdeki siliyer kasının çalışmasına yardımcı olur.
Camlarda uzak görme alanı ve 0,5 ila 1,25 diyoptri arasında yakın görmeyi destekleyen özelliği bulunmaktadır.
Dijital camlar, 30-40 yaş arasındaki görüş konforunda zayıflama olan kişiler için geliştirilmiştir.
Dijital Gözlük Camları daha kısa okuma mesafesi (dijital ekrana bakarken 30 cm) dikkate alınarak tasarlanırlar.
Hammaddesi plastik olarak 1,5 - 1,74 arası tüm indislerde ve cam olarak 1,6 - 1,8 arası tüm indislerde mevcuttur ve bombeli çerçeveler dahil tüm gözlük çerçeve şekillerinde sorunsuz kullanılabilir.

DİJİTAL GÖZ YORGUNLUĞU NEDİR

Dijital göz yorgunluğunun en bilinen belirtileri göz yorgunluğu, baş ağrısı ve boyun tutulmasıdır. İnsanlar genellikle bu belirtilerle dijital cihazlar arasında bir bağlantı kurmaz ve bu cihazların bulanık görmenin sebebi olabileceğini düşünmez. Bu belirtilerin hepsi bilgisayar kaynaklı göz rahatsızlığının ilk belirtileri olabilir. 

Akıllı telefon, tablet vb. dijital araçların daha uzun süre ve daha sık kullanılması nedeniyle gözler uzak ve yakın mesafe arasında daha sık hareket etmek zorunda kalır. Gözün iç kısmında bulunan göz kasları her zaman gördüğü nesneye odaklanır. Yaş ilerledikçe, kendisinden beklenen işlevi yerine getirmekte zorlanır. Gözlerin yaşlanmaya başladığının ilk belirtisi budur. 30’lu yaşlardan itibaren insan gözü farklı mesafelere odaklanma yeteneğinde sürekli bir bozulma yaşanır.

 

Sorumluluk Reddi: Bu makale ve genel olarak bu site bir tıp doktorunun tavsiyesinin yerini almayı amaçlamamaktadır. Sitede bulunan bilgiler herhangi bir hastalığı veya tıbbi durumu teşhis etmek, tedavi etmek veya önlemek için kullanılmamalıdır. Kişisel sağlık sorunlarınız için lütfen doktorunuza danışın. Özgür Optik sitesi, sitede verilen herhangi bir görüş veya tavsiyeden kaynaklanan herhangi bir kişisel yaralanma veya hasar için hiçbir sorumluluk kabul etmez.

Hipotenüs Hipotenüs® Yeni Nesil E-Ticaret Sistemleri ile Hazırlanmıştır.