Şimdi İletişime Geçin!

MENÜ

Novax Gözlük Camı

novax gözlük camı fiyatları

Beta Optik Sanayi Ticaret Limited Şirketi, Mayıs 2003’te kurulmuştur. Başlangıçta stok organik gözlük camları ithalatı, pazarlama ve satışı konusunda faaliyet göstermiş, devamında 2007 yılı sonlarında, Türkiye’de bir ilki gerçekleştirerek, dünyada birkaç ülke ile eş zamanlı olarak, FreeForm teknolojisi ile özel Rx üretimine başlamıştır. 

Bugün 150 çalışanı ile güçlü bir ekibe sahip olan Beta Optik, İsim hakkı kullanımını da tescil ettirdiği FreeForm teknolojisi ile ISO standartları ve CE direktiflerine uygun olarak, NOVAX genel ürün markası altında 1.5’ten 1.74’e, tüm indekslerde organik, polikarbonat ve trivex materyallerinde progresif ve tek odaklı Rx gözlük camları üretmektedir. 

Yine bir ilki gerçekleştiren Beta optik, sağlığa uygunluğun denetimi konusunda, dünyanın en saygın ve güvenilir otoritesi olan Amerika Birleşik Devletleri merkezli FDA’ya kaydolan ilk ve tek, Türk optik firmasıdır. Beta optik, sahip olduğu ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi ile uluslararası kalite referanslarına uygun Novax ürünlerini, tüketicinin hizmetine sunmayı ve onun sınırsız memnuniyetini sağlamayı kendisine ilke edinmiştir. Sahip olduğu modern laboratuvarlarında, ürettiği tüm gözlük camlarına, mükemmel yüzey sertliğine sahip, çizilmelere karşı olağanüstü dirençli, süper hidrofobik-su tutmaz, yansıma önleyici anti-refle kaplama uygulamakta, PixAR markasıyla pazara sunmaktadır. 

Beta optik, sürdürülebilir gelişmenin ve ürün kalitesinin, mesleki bilgi, tecrübe ve sahip olunan teknolojik seviye ile mümkün olduğunun bilinciyle, daima en iyisini yapma gayreti içindedir. Sürekli kendisini geliştirmekte ve bu konuda bir son olmadığının bilinciyle, hedeflerini adım adım gerçekleştirmektedir. Beta Optik-NOVAX, FreeForm teknolojisi kullanarak uyguladığı inovatif iç yüzey tasarımlarıyla, kişisel tek odaklı ve özellikle kişisel progresif ürünleri ile kullanıcıların görüş konforunu artıran ürünler sunmaktadır.

NOVAX kalitesi, yalnızca ulusal pazarda değil, global pazarda da, başta ABD’de faaliyet gösteren NOVAX U.S.A. iş ortaklığımız ve Kanada olmak üzere, Kıta Amerikası’nda yer alan diğer bazı ülkelerde, Almanya’da faaliyet gösteren NOVAX GERMANY, Portekiz’de faaliyet gösteren NOVAX PORTUGAL gibi iş ortaklılarımız, İspanya, Yunanistan gibi Avrupa ülkelerindeki, İran, Ürdün, B.A.E., Rusya, Azerbaycan, Kazakistan gibi bir çok Asya ve Ortadoğu ülkelerindeki, Fas, Tunus, Cezayir, Kenya, Tanzanya gibi Afrika kıtasındaki distribütörlükleri ile, 40'ı aşkın ülkede, gözlük kullanıcıları ile buluşmaktadır. Beta Optik, NOVAX markasıyla yıllardır düzenli olarak, yurtiçi ve yurtdışı uluslararası optik ihtisas fuarlarına katılarak, ülkemizi sektöründe en iyi şekilde temsil etme ve global bir marka olma azim ve kararlılığını sürdürmektedir.

Kaynak: http://www.betaoptik.com

Novax Progresif Gözlük Camları

Novax Nucleo 4D Progresif Gözlük Camı: Benzersiz ön yüzey tasarımına sahip olan Nucleo 4D, geliştirilmiş parametre hesaplama tekniği ile kullanıcılara her zamankinden çok daha fazla kişiselleştirme imkanı sunuyor. Nucleo 4D’nin özel hammaddesi, bütün görüş alanlarında optik olarak ideal bazı karşılayan, değişken baz eğrisi ile inovatif, yeni ön yüzey tasarımı ile dikkat çekiyor. Özel patente sahip bu hammaddenin sunduğu bir diğer ayrıcalık ise, free form progresif camların artan numara profili için ideal ve sürekli artan baz eğrisine sahip olması. Nucleo 4D’nin ön yüzeyi incelendiğinde, üstten alta artan bir baz eğrisi şeklinde tasarlandığı görülüyor. Bu geliştirilmiş ön yüzey profili, her bir görüş alanına kendi işlevine tam uyan bir baz eğrisi vermesini sağlıyor. Uzak görüş alanında daha düşük, okuma alanında ise daha yüksek bir numaranın söz konusu olduğunu düşünüldüğünde, ‘kürelerin istiflenmesi’ olarak tanımlanabilecek bu yeni tasarımının, Nucleo 4D’ye özgü tamamen yeni bir fikir olması dikkat çekiyor.

Novax Trion 3D Plus Progresif Gözlük Camı: Kişiye özel freeform progresifler, Trion 3D Plus ile artık mesafeye de özel! Trion 3D Plus, kişisel progresif avantajlarının yanı sıra, üç farklı versiyonundan (Uzak-Orta-Yakın) seçilecek herhangi birinde, %30 ekstra geniş görüş imkanı sağlar. Üstelik bunu yaparken diğer görüş mesafelerinden fedakarlık etmeden.

Novax Trion 3D Mobile Progresif Gözlük Camı: Dijital dünyanın hızlı akışına gözlerinizin kolay adapte olmasını sağlayan, NOVAX progresif ve tek odaklı mobil gözlük camı seçenekleri. NOVAX Mobil Gözlük Camları, özellikle elektronik cihaz kullanıcıları için geliştirilmiş olan “SMART ADD” özelliği sayesinde, dijital dünyada gözlerinizin daha kolay odaklanmasını sağlar. Akıllı telefon, tablet ve bilgisayar vb. cihazları kullanırken, mesafeler arasındaki hızlı geçişlerde adaptasyonu kolaylaştırıp benzersiz bir görüş netliği sunar. Gözünüzü yormadan rahatlatıcı bir görüş konforu sunar.

Novax Trion 3D Progresif Gözlük Camı: Kullanıcı kişisel ölçülerine göre de üretilen, pupila mesafesi, verteks mesafesi, pantoskopik açı, çerçeve eğim (bombe) açısına ilave olarak kişinin okuma mesafesinin de değerlendirildiği üç boyutlu görme derinliği sağlayan, kusursuz arka yüzey işlemeli kişisel progresif. Altı ayrı koridor mesafesinde (5, 7, 9, 11, 13, 15 mm) üretilebilen ve bu sayede küçük çerçevelerin yanı sıra büyük çerçevelere de uygulanabilme özelliği. Oval çap seçenekleri. Asimetrik yapısının kusursuzluğu sayesinde, progresif gözlük camlarında karşılaşılan en büyük sorunlardan biri olan görüntü yüzmesi ve görüntü sallanması konusunda kesin çözüm. MIDPOINT (Mdp) teknolojisi sayesinde tercih edilen çerçevenin ve kullanıcının değişen ölçülerine göre üretilebilme imkanı. Daha geniş ve deformasyonu düşük yanal alanları sayesinde her tip yaşam tarzına çok kısa sürede uyum sağlama performansı.

Novax Trion 3D Drive Progresif Gözlük Camı: Otomobil kullanmak, özel optik gereksinimleri olan bir iştir. Gösterge panelinin konumu, dikiz aynaları, yol veya arabanın içine bakma gibi güçlü mesafe atlayışları görüntüyü çok hassas hale getirmektedir. Trion 3d Drive, camların bu özel duruma adaptasyonunu sağlamak üzere geliştirilmiş özel bir dizayndır. Uzak görüş kullanıcının yolu mükemmel bir performansla algılaması için geliştirilmiştir. Aynaların ve dijital göstergelerin özel pozisyonundan dolayı, güç dağılımı, kullanıcının, gereksiz baş hareketleri yapmasını önleyecek şekilde düşünülmüştür. Yanal alanlarda görüntü deformasyonları, astigmatizmin etkisi azaltılarak minimuma indirgenmiştir.

Faydaları: Uzak mesafede geniş ve net binoküler görüş alanı. Sürüş için ayarlanmış özel güç dağılımı. Rahat sürüş için geniş koridor ve yumuşak geçiş tasarımı. Dinamik görüşü geliştirmek için düşük oranda istenmeyen astigmatizm. Point dijital ışın yolu teknolojisi sayesinde, yüksek hassasiyet ve gelişmiş kişiselleştirme. Her bakış yönünde net görüş.

Novax Trion 3D Sport Progresif Gözlük Camı: Yaşamın hareket gerektiren her anında, kolay ve rahat kullanım sağlayan özel tasarım. Trion 3d Sport, hareketli bir yaşamı olan her progresif kullanıcısının tüm beklentilerini mükemmel bir şekilde karşılar. Tek görüşlü bir camın sağladığı rahatlık ve hızlı uyumun, FreeForm arka yüzey işleme teknolojisinin üstün özellikleri ile birleştirildiği özel bir tasarımdır. 

Faydaları: Yanal alanlarda mümkün olan en az baş hareketiyle en geniş görüş imkanı. Araç kullanımında olağanüstü geniş uzak görüş özelliği. Bisiklet kullanırken, yürüyüş yaparken, koşarken, merdiven iniş çıkışlarında ve diğer hareket gerektiren aktif anlarda dengeli ve sorunsuz kullanım. Arka yüzey tasarımı sayesinde cam iç yüzeyinin göze yaklaşmasının sağladığı oldukça geniş yakın görüş performansı.

Novax Matrix HD Progresif Gözlük Camı: Matrix HD; FreeForm ve HD teknolojisinin mükemmel kombinasyonudur. Yüksek çözünürlüklü görüş kalitesi sayesinde progresif kullanıcılarına her türlü yaşam alanında olağanüstü rahatlık sağlar. Arka yüzey işlemeli FreeForm progresif ailesinin kişiye özel tasarıma sahip bu yeni üyesi her düzeydeki presbiyopların tüm beklentilerine başarıyla cevap verir.  Kullanıcıların kişisel ölçüleri değerlendirilerek de üretilebilir.  Matrix HD; çok kısa progresyon (5-7-9-11 mm) seçenekleriyle en küçük moda çerçeveleri seçme özgürlüğü sunar. Presbiyopi düzeyi ve meşguliyeti ne olursa olsun tüm cam yüzeyinde kusursuz ve rahat görüş için dizayn edilmiştir.

Novax Genius Progresif Gözlük Camı: Özellikle aktif kullanıcılar için ideal, günlük yaşantısının bir bölümünü masabaşı çalışmaları da içeren presbiyoplar için tasarlanmış, arka yüzey işlemeli freeform progresif. Kusursuz asimetrik yapısı sayesinde, progresif gözlük camlarında karşılaşılan yanal görüntü bozuklukları konusunda mükemmel çözüm. İç yüzeyi tasarımı, kullanıcıya daha geniş görüş alanı ve deformasyonu düşük yanal alanlar sunmaktadır. İlk defa progresif kullanıcılarında bile hızlı ve kolay adaptasyon. Ölçekli üretim imkanıyla seçilen çerçevenin şekline göre üretilebilme özelliği. 7, 9, 11, 13 ve 15 mm koridor yüksekliklerinde, her tip ve büyüklükteki çerçevelere uygun, farklı oval çaplarda üretilebilir.

Novax Ventro Progresif Gözlük Camı: Özellikle aktif kullanıcılar için ideal, günlük yaşantısının bir bölümünü masabaşı çalışmaları da içeren presbiyoplar için tasarlanmış, arka yüzey işlemeli free form progresif. Kusursuz asimetrik yapısı sayesinde, progresif gözlük camlarında karşılaşılan yanal görüntü bozuklukları konusunda mükemmel çözüm. İç yüzey tasarımı, kullanıcıya daha geniş görüş alanı ve deformasyonu düşük yanal alanlar sunmaktadır. İlk defa progresif kullanıcılarında bile hızlı ve kolay adaptasyon. Ölçekli üretim imkanıyla seçilen çerçevenin şekline göre üretilebilme özelliği. 7, 9, 11, 13 ve 15 mm koridor yüksekliklerinde, her tip ve büyüklükteki çerçevelere uygun, farklı oval çaplarda üretilebilir.

Novax Novum NG Progresif Gözlük Camı: Novum, FreeForm progresiflerin tüm özelliklerini taşır. Farklı yaşam biçimlerine sahip, presbiyoplar tarafından kullanılabilir. Dengeli görüş alanları ve deformasyonu düşük yanal görüş performansı ile ilk progresif kullanıcılarında bile kısa sürede adaptasyon kabiliyeti. 9, 11,13,15 mm koridor yüksekliklerinde üretilebilme avantajıyla, her tip ve her büyüklükteki çerçevelere uygulanabilme imkanı verir. Farklı oval seçenekleri ile üretilebilir.

Novax Nova XD Progresif Gözlük Camı: Nova XD, FreeForm progresiflerin tüm özelliklerini taşır. Farklı yaşam biçimlerine sahip, presbiyoplar tarafından kullanılabilir. Dengeli görüş alanları ve deformasyonu düşük yanal görüş performansı ile ilk progresif kullanıcılarında bile kısa sürede adaptasyon kabiliyeti. 7, 9, 11,13,15 mm koridor yüksekliklerinde üretilebilme avantajıyla, her tip ve her büyüklükteki çerçevelere uygulanabilme imkanı verir. Farklı oval seçenekleri ile üretilebilir.

Novax Tek Odaklı Gözlük Camları

Novax Asfera Tek Odaklı Gözlük Camı: FreeForm yüzey işleme teknolojisiyle üretilen Asfera, camın merkezinde sağlanan görüş netliğini, dış alanlara doğru genişleterek tek görüşlü cam kullanıcılarına ekstra görüş konforu sağlar. Asfera, özel üretim tekniği ile klasik tek görüşlü camlara göre %30'a kadar daha geniş görme imkanı sunar.

Novax Asfera Sport Tek Odaklı Gözlük Camı: Özellikle bombeli çerçeve uygulamaları için dizayn edilmiş, tek odaklı kişisel özellikli bir camdır. Bu ürünün işlevine özel yazılım sayesinde, spor gözlük çerçevelerinde, problemsiz görüşü garanti eder. Bu teknoloji ile, sportif/hareketli kullanımlarda ortaya çıkan yüzme etkisi ortadan kalkar. Bombeli çerçevelerde ortaya çıkan kavis ve eğimler, görüntü düzgünlüğünü bozmaktadır. Bunu engellemenin tek yolu, cam yüzeyini dikey olarak değil, bakış rotasyonuna uygun hesaplamak gerekir. Bu yöntem, tüm bakış açılarında en iyi görüş performansının güvencesidir.

Novax Asfera Mobile Tek Odaklı Gözlük Camı: Özellikle, elektronik cihazlar, akıllı telefonlar ve tabletleri sık kullananlar için geliştirilmiş özel bir tasarımdır. Uzak ve yakın görüş mesafelerini sıkça kullananların, farklı görüş ihtiyaçlarının olduğu gerçeğinden hareketle, Bu ürünün işlevine özel yazılım ile geliştirilmiş yüksek çözünürlüklü algı sağlayan tek odaklı kişisel bir camdır. Bu teknoloji sayesinde, oblik astigmatizm etkisi azaltıldığından, yakın görüş mesafesinde ve periferik alanlarda %34’e varan görüş genişliği sunar. Tüm görüş yönlerinde, dinamik ve yüksek kaliteli görüşe sahip olunur. Her tip çerçeveye uyum gösteren bir dizayna sahiptir.

Novax Ancor 1.50 Tek Odaklı Gözlük Camı: Tek odaklı 1,50 indeks organik cam, 1,50 indeks mineral cam’dan 2 kat daha hafiftir. Renklendirme yapılabilir. UV kesiciliği 350nm. Abbe değeri “58eu” ile 1,50 indeks ANCOR diğer indekslere göre en yüksekgörüntü kalitesi sunar.

Novax SMI1.58 Tek Odaklı Gözlük Camı: 1.50 indeks standart organiklere göre ve numaraya bağlı olarak maksimum %40'a kadar incelik oranı sağlar. Renklendirme yapılabilir. Abbe değeri ''38ue'' ile orta indeks grubunda en yüksek görüntü kalitesi sunar. Hem ekonomik, hem ince camlar ile daha estetik görünüş sağlar.

Novax Cosmex 1.61 AS Tek Odaklı Gözlük Camı: 1.50 indeks standart organiklere göre ve numaraya bağlı olarak maksimum %45'e kadar incelik oranı sağlar. Renklendirme yapılabilir. 1,50 indeks camlara göre ''MR8 hammaddesi'' ile kırılmaya karşı 7 kat daha dayanıklılık sağlar. Trivex camlara göre daha ince bir cam.

Novax Ultral 1.67 AS Tek Odaklı Gözlük Camı: 1.50 indeks standart organiklere gör ve numaraya bağlı olarak maksimum %60'a kadar incelik oranı sağlar. Renklendirme yapılabilir. Orta seviye kalınlıklarda ''MR7 hammaddesi'' ile en ideal kalınlık ve en güvenli çözüm.

Novax Major 1.74 AS Tek Odaklı Gözlük Camı: 1.50 indeks standart organiklere göre ve numaraya bağlı olarak maksimum %65'e kadar incelik oranı sağlar. En ince organik cam. İncelikte mükemmeli arayanların çözümü.

Novax Trivex 1.53 Tek Odaklı Gözlük Camı: 1.50 indeks standart organiklere göre ve numaraya bağlı olarak maksimum %30'e kadar incelik oranı sağlar. En hafif materyal kullanılan indeks. Kırılmaya karşı 1,50 indeks camlara göre 9 kat daha dayanıklıdır. Kırılmaya karşı dirençli olduğu kadar, çatlamalara (faset çerçeve) karşı da en dirençli cam. Polikarbon camlara göre daha zor çizilir. Abbe değeri ''45ue'' ile inceltilmiş camlarda en yüksek görüntü kalitesi sunar.

Novax Transitions Fotokromik Gözlük Camı: Güneşin zararlı UV ışınlarından %100 korur. Göz yorgunluğunu ve göz kamaşmasını engellemeye • yardımcı olur. Tüm indekslerde (1.58 hariç) özel rx üretim mevcuttur. 1.74 indeks transitions üretimi hem tek odaklı rx.

Novax NPOLAR Polarize Gözlük Camı: Polarize camlar, yansımaların neden olduğu, görüntü bozulmalarını düzeltir, kontrastı sağlayarak arttırır. Arka plandan gelen ışık yansımalarını önleyerek, görüş keskinliğini artırmak için, polarize camların iç yüzeyine PIXAR kaplanması önerilir. 

Novax Q-vex Tek Odaklı Gözlük Camı: Kırılma ve çatlamalara karşı maksimum direnç. UV ışınlarına karşı mükemmel koruma. Q-vex’in 4 etken faktörü sayesinde güvenilir görüş kalitesi şimdi garanti altında! Hayatın her alanında ve her yaş grubunda, güvenle kullanılabilir. Özel materyali sayesinde, kırılmaya karşı olağanüstü direncinin yanısıra, yüksek görüş kalitesine sahiptir. Özellikle çocuk gözlüklerinde, sportif yaşam alanlarında ve faset çerçevelerde idealdir. Zararlı UV ışınlarına karşı tam koruma sağlar.

Yoğunluk 1,25 g/cm³: Yüksek indeksli organiklere göre %25, normal indeksli organiklere göre %16, polikarbonat'a göre %8 daha hafiftir.
Özel Malzeme: Kırılma ve çatlamaya karşı yüksek dirence sahiptir.
Abbe 46: Yüksek abbe değeri sayesinde (υe:46) polikarbonat ve yüksek indeksli organiklere göre daha net ve berrak bir görüş sunar.
1.57 index: Kırma indeksi 1.57 olan Q-vex, 1.5 indeksli organik camlara göre %40'a kadar incedir.

Novax Bifokal Gözlük Camları

Novax Bifokal RS60 Freeform Gözlük Camı: Küçük yaştaki çocuklar ve ileri yaştaki ve progresife uyum sağlamakta zorlanan presbiyoplar için tasarlanmıştır. Aşırı Anizometropi, monoküler göz tembelliği, tek gözü görmediği için, progresife uyum gösteremeyen kullanıcılar. FreeForm tekonolojisi ile üretilen, belirgin olmayan segmente sahip, uzak ve yakın görüş için tasarlanmış, iki odaklı gözlük camı. Klasik bifokal camlara göre yakın görüş alanına görüntü atlaması olmadan geçiş imkanı sağlar. 

Novax Bifokal RS40 Freeform Gözlük Camı: Küçük yaştaki çocuklar ve ileri yaştaki ve progresife uyum sağlamakta zorlanan presbiyoplar için tasarlanmıştır. Aşırı Anizometropi, monoküler göz tembelliği, tek gözü görmediği için, progresife uyum gösteremeyen kullanıcılar. FreeForm tekonolojisi ile üretilen, belirgin olmayan segmente sahip, uzak ve yakın görüş için tasarlanmış, iki odaklı gözlük camı. Klasik bifokal camlara göre yakın görüş alanına görüntü atlaması olmadan geçiş imkanı sağlar.

Novax Bifokal RS28 Freeform Gözlük Camı: Küçük yaştaki çocuklar ve ileri yaştaki ve progresife uyum sağlamakta zorlanan presbiyoplar için tasarlanmıştır. Aşırı Anizometropi, monoküler göz tembelliği, tek gözü görmediği için, progresife uyum gösteremeyen kullanıcılar. FreeForm tekonolojisi ile üretilen, belirgin olmayan segmente sahip, uzak ve yakın görüş için tasarlanmış, iki odaklı gözlük camı. Klasik bifokal camlara göre yakın görüş alanına görüntü atlaması olmadan geçiş imkanı sağlar.

Novax Bifokal 28 Gözlük Camı: Uzak ve yakın görüş için tasarlanmış iki odaklı gözlük camı. Progresif kullanmakta zorlanan ve aşırı anizemetrop presbiyoplar için alternatiftir. Ekonomik oluşu da tercih sebebidir.

Novax Ofis Gözlük Camları

Novax Officient Gözlük Camı: Orta ve yakın mesafeyi yoğun olarak kullanan orta yaş grubu profesyoneller için hassas tasarımdır. Yedi farklı degresyon (0. 75, 1.00, 1.25, 1.50, 1.75, 2.00 ve 2.25) olanağı ile tüm kullanıcıların kendilerine en uygun tasarımı bulmalarını garantilemektedir. Yakın görüş noktası göz bebeğinin 14 mm altında tutulmaktadır. Bu kadar uzun bir koridor, anında rahatlık ve adaptasyon hissini sağlamaktadır. Görüntülerin yüzme etkisi ortadan kalkmakta ve yanal astigmatizm alanlarından kaynaklanan görüş bozulmaları neredeyse tamamen kaybolmaktadır. Degresyonun yaklaşık %65'i göz bebeği hizasına ulaşmakta ve kullanıcıların orta mesafe görüşünü rahatlatmaktadır. (Örneğin bilgisayarla çalışma ortamı) Kitap okuyan, resim yapan, bulmaca çözen, maket ve benzeri hobilerle uğraşan kişiler, teknisyenler ve aşçılar bu tasarımın ideal kullanıcılarıdır.

Faydaları: Son derece geniş yakın görüş alanı. Adaptasyon problemi olmayan kolay kullanım. Okuma mesafesinden 4 metreye kadar net görüş alanı. Görüntü yüzmesi etkilerini yanal görüş bozulmalarını ortadan kaldıran soft dizayn.

 

Aşağıdaki bağlantılardan, sitemizde bulunan diğer gözlük camı markalarının sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Hawk Plus Gözlük CamıHoya Gözlük Camı, Nikon Gözlük Camı, Kodak Gözlük Camı, Essilor Gözlük Camı, Zeiss Gözlük Camı,Cortex Gözlük Camı, Visionart Gözlük Camı, Rodenstock Gözlük

Hipotenüs Hipotenüs® Yeni Nesil E-Ticaret Sistemleri ile Hazırlanmıştır.