Şimdi İletişime Geçin!

MENÜ

Cortex Gözlük Camı

cortex gözlük camı fiyatları

Adellens, ürünleri ve hizmet verdiği müşterileri sebebi ile diğer üretim şirketlerine göre çok daha esnek bir yönetim anlayışına sahiptir. Yeni teknoloji ve müşteri taleplerine göre şekillenen bu dinamik çalışma yapısı, sistemlere ve uygulamalara da gerekli esnekliği de beraberinde getirmektedir. Ekip çalışması ruhu ile üstlenmiş olduğu ophthalmic cam üretiminde kendini de geliştirmeyi görev kabul etmiştir. Bu doğrultuda sürekli kendini yenileyen bir firmadır.

İstanbul’daki modern üretim fabrikası, Tescilli CORTEX ve OPPO markası adı altında 1.5 ile 1.74 arasındaki tüm indekslerdeki Beyaz, Transitions, Photocromic, Polarized, Trivex, Hi-vex ve Blue Cut olarak RX üretimi yapmaktadır. Lotus, Lotus Plus, Ayna Kaplama ve Blue Coating kaplama teknolojisi ile hizmet vermektedir.

Kaynak: https://www.adellens.com.tr/

Cortex Progresif Gözlük Camları

Cortex Varifocal 4.0 Progresif Gözlük Camı: Hastanın kişisel bilgileri alınmak suretiyle digital yüzey yapısı oluşturularak yapılan üretim teknolojisidir. Bu teknoloji sayesinde kullanıcının verilerine ve yaşam tarzına uygun olarak uzak, orta ve yakın kısımda flexible corridor genişliği sağlanmaktadır. Asferik ve çok yumuşak geçiş sayesinde adaptasyon süresi minimize edilmiştir. Dizayn sayesinde prizmatik alanlar minimuma indirildiği için yanal görüşlerde kesinlikle dalgalanmalar olmamaktadır. Aktif presbiyopların gün içinde rahatlıkla kullanabilecekleri bir dizayna sahiptir. Yüzey inceltme teknolojisi sayesinde bütün ürünler normalden %10 ila %15 arasında incelik sağlar. Bu sayede kozmetik olarak da estetik görünüm sağlar.

Cortex Perfect Life Progresif Gözlük Camı: Yüzey inceltme teknolojisi sayesinde indexlerde %10 ile %15 arasında incelik sağlar. Perfect Life’da, kişiye özel işleme dizaynı sayesinde prizmatik alanlar minimuma indirilmiştir. Aktif presbiyoplara gündelik yaşamında rahatlık ve konfor sunar. Hastanın bütün değerleri verildiğinde kişiye özel üretim yapılmaktadır. Dijital yüzey işleme sayesinde adaptasyon süresi minimize edilmiş ve çok konforlu bir görüş kalitesi sunmaktadır. Asferik dizaynı sayesinde geçişlerini çok yumuşak tamamlamaktadır. Yüzey inceltme teknolojisi sayesinde bütün indexler normalden %10 ila %15 arasında incelik sağlar. Bu sayede kozmetik olarak da estetik görünüm sağlar.

Cortex Alpha Progresif Gözlük Camı: Tüm mesafelerde mükemmel performansla dizayn edilmiş free form progressive. Hastanın bütün değerleri verildiğinde kişiye özel üretim yapılmaktadır. Dijital yüzey işleme sayesinde adaptasyon süresi minimize edilmiştir ve çok konforlu bir görüş  kalitesi sunmaktadır. Alpha progressivede yakın, orta ve uzak alan kullanıcının alışkanlıklarına göre ayrı ayrı dizayn edilebilir. Asferik dizaynı sayesinde geçişlerini çok yumuşak tamamlamaktadır. Tüm indekslerde üretim yapılmaktadır.

Cortex Ootdoor Life Progresif Gözlük Camı: Aktif presbiyoplar için tasarlanmış uzak ve orta mesafe görüş alanı ekstra genişletilmiş genel kullanım amaçlı dizayn edilmiş free form ürünüdür. Uzak ve orta alandaki ekstra genişlik sayesinde günlük yaşam tarzına göre tasarlanmış progressive üründür. Miyop + astigmat dioptriler için mükemmel uyumludur. Asferik ve çok yumuşak geçiş sayesinde adaptasyon süresi minimize edilmiştir. Dizayn sayesinde prizmatik alanlar minimuma indirildiği için yanal görüşlerde kesinlikle dalgalanmalar olmamaktadır. Yüzey inceltme teknolojisi sayesinde bütün ürünler normalden %10 ila %15 arasında incelik sağlar. Bu sayede kozmetik olarak da estetik görünüm sağlar. Tüm indekslerde üretim yapılmaktadır.

Cortex Indoor Life Progresif Gözlük Camı: Genel kullanım için orta ve yakın görüş alanı ekstra genişletilmiş free form ürünüdür. Yakın alanının genişliği sayesinde çok okuma alışkanlığı olan kullanıcılarda yüksek görüş konforu sağlar. Hipermetrop + astigmat dioptriler için mükemmel uyumludur. Asferik dizaynı ve yumuşak geçiş sayesinde adaptasyon süresi minimize edilmiştir. Dizayn sayesinde prizmatik alanlar minimuma indirildiği için yanal abrasion görüşlerde kesinlikle dalgalanmalar olmamaktadır. Yüzey inceltme teknolojisi sayesinde bütün ürünler normalden %10 ila %15 arasında incelik sağlar. Bu sayede kozmetik olarak da estetik görünüm sağlar.

Cortex Pro Extra Progresif Gözlük Camı: Tasarlanmış dengeli görüş alanları sayesinde adaptasyon süresi minimize edilmiş free form progressivedir. Genel kulanım amaçlı aktif presbiyopların günlük yaşamlarında rahatlıkla kullanabilecekleri ideal bir üründür. Asferik ve yumuşak geçiş sayesinde adaptasyon süresi minimize edilmiştir.

Cortex Mandarin Progresif Gözlük Camı: Tasarlanmış dengeli görüş alanları sayesinde adaptasyon süresi minimize edilmiş free form progressivedir. Genel kullanım için tasarlanmış ekonomik bir üründür.

Cortex Tek Odaklı Gözlük Camları

Tek Odaklı RX: Optik beğeni toplayan Smooth Optik tasarım sistemi radikal yaklaşımı ile normal tasarım sürecini tersine çevirmiştir. En başından çok düzgün güç profili ortalamaları ve yüzme etkisini minimize ederek hasta konforu ve adaptasyonada minimum sureye indirilmiştir. Tasarımda ayrıca Binoküler denge sporu sağlanmıştır.

Cortex Life Style Gözlük Camları

Cortex Pilot Dizayn Gözlük Camı: Yukarı bakış açısı ile yakın görüşe ihtiyaç duyulan tüm meslek gruplarında (pilot, teknik personeller vb.) kullanıma uygundur. Üst yakın adisyon aralığı 1,50 ile 2,50 arasındadır.

Cortex Digital Life Gözlük Camı: Akıllı telefonlar, tabletler ve bilgisayarlar hayatımıza girdiğinden bu yana dünyamız takip edilmesi zor bir hızla değişti. Değişen şeylerden biri de görüş mesafelerimizde ki farklılık ve bu farklılıklara uyum yeteneğimiz. Eskisinden daha fazla yakın mesafe görüş alanını kullanıyor ve buna göre bir bakış açısı geliştiriyoruz. Üstelik gözlerimiz yakın ve uzak mesafe geçişlerini daha hızlı yapmak zorunda kalıyor. Digital Life; aynı geçiş mesafesinde adisyonu daha hızlı bir şekilde alır,bu sayede stabil yakın görüş alanı genişletilmiş olur. Bu da yakın mesafeye bakışta genel kullanım amaçlı progresif camlar ile sağlanamayan bir bakış açısını ve ergonomik bir duruşu sunar. Ayrıca tasarımı sayesinde iki mesafe arasında kusursuz bir adaptasyon sağlar. 40 Yaş üstü ve progresif lensleri ilk kez kullanacak ve deneyimli kullanıcılar için ideal progresif. Akıllı Telefon, tablet ve bilgisayar kullananlar için kişiselleştirilmiş progresif cam. Genel kullanım amaçlı progresif camlar akıllı telefon, tablet ve bilgisayar kullanımında zorlayıcı bir baş boyun hareketi gerektirir. 

Cortex Junior Gözlük Camı: Dijital yüzey işleme teknolojisi ile 8 –16 yaş çocuklar için üretilen kişiselleştirilmiş progressive gözlük camıdır. Dayanıklı, ince, hafif ve tüm çerçevelerde net görüş sunan dizayna sahiptir. Çocuklarda oluşan göz sapmalarının (şaşılık vs) tedavisi amaçlı dizayn edilmiştir. 

Cortex Office 4K Gözlük Camı: Standart ofislerden farklı olarak ofis içersinde aktif şekilde hareketli olmayı sağlayan yeni nesil Office 4K üründür. Özellikle 30 cm ile 12 metre arasında mükemmel performans sağlar. Genelde masa başı çalışan mimar, mühendis ; ofis içinde yoğun orta mesafe kullanan diş hekimi gibi mesleklerde tercih sebebidir. Geleneksel progressivelere göre orta ve yakın mesafesinde maksimum genişlik sağlanmıştır.

Cortex Sport Gözlük Camı: Sporla ilgili aktivitelerde sporcunun her mesafede çok geniş ve rahat bir görüşe sahip olması için dizayn edilmiş bir üründür. Sporcunun hareketli olduğu alanlarda da koşu, golf, tenis ve benzeri spor aktivitelerinde mükemmel performans sağlar. Tüm indekslerde üretim yapılmaktadır. Adisyon aralığı 0.50 ile 5.00 arasında üretim yapılmaktadır. 15–19 mm corridor.

Cortex Drivewear Gözlük Camı: Uzak ve orta mesafede mükemmel performans sağlayan sürücüler için dizayn edilmiş progressive üründür. Drivewear ürünler sürücülere özel dizayn edildiği için yan görüşlerde kesinlikle görüntü kaybı olmamaktadır. Bu sayede sürücüler sağ ve sol yan aynaları ve dikiz aynasını rahatlıkla görüş konforu düşüklüğü yaşamadan kullanabilmektedirler. Dijital yüzey işleme sayesinde uyum süresi yoktur. Asferik dizaynı sayesinde geçişlerini çok yumuşak tamamlamaktadır. 

Cortex Mild Add Gözlük Camı: 8-38 yaş arasında görüş konforunda sıkıntı yaşayan kullanıcılar için eşsiz bir optik ürünüdür. Görüş kalitesinde hissedilir rahatlık; göz yorgunluğu, göz yaşarması ve odaklama problemi olanlarda etkin çözüm sunar. Yakın okuma alanına 0,66 diyoptri ilave edilerek camın alt kısmında ekstra okuma gücü kazandırılmıştır.

Cortex Bifocal Gözlük Camları

Cortex Bifocal S28 Gözlük Camı: Uzak ve yakın görüş için tasarlanmış çift odaklı gözlük camıdır. Ekonomik ve rahat kullanıma sahip gözlük camıdır. 28mm segment genişliği sayesinde okuma rahatlığı sağlar. Adisyon aralığı 0.75 ile 3.50 arasında üretim yapılmaktadır.

Cortex E-Line Bifocal Gözlük Camı: E-Line Bifocal daha çok küçük yaştaki çocuklar ve çok yaşlı kullanıcılar için tasarlanmış gözlük camıdır. Uzak ve yakın alan camın geometrik merkezinden bir çizgi ile ayrılmıştır. Her hangi bir corridora sahip değildir, yalnız uzak ve yakın görüş için tasarlanmıştır. 1,56 indeksi sayesinde camlar ince görünümlüdür.

Cortex Omega (Aphak) Bifocal Gözlük Camı: Yüksek hipermetroplarda uzak ve yakın görüşü tek gözlükte birleştirmek için dizayn edilmiş özel optik ürünlerdir. 22mm yuvarlak segmana sahiptir. 1,56 indeksi sayesinde camlar ince görünümlüdür.

Cortex Blended Bifocal Gözlük Camı: Yuvarlak ve tırnaksız segmana sahiptir. Dijital yüzey işleme teknolojisi sayesinde kişiye özel olarak dizayn edilebilir. 45 ve 55 segmanları E-Line Bifocal’a muadil olarak kullanılabilir. Adisyon aralığı 0.50 ile 5.00 arasında 22-28-35-45-55 segmanlarda dizayn edilebilir.

 

Aşağıdaki bağlantılardan, sitemizde bulunan diğer gözlük camı markalarının sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Hawk Plus Gözlük CamıHoya Gözlük Camı, Nikon Gözlük Camı, Kodak Gözlük Camı, Essilor Gözlük Camı, Zeiss Gözlük Camı,Novax Gözlük Camı, Visionart Gözlük Camı, Rodenstock Gözlük

 

Hipotenüs Hipotenüs® Yeni Nesil E-Ticaret Sistemleri ile Hazırlanmıştır.